Kral TV Canlı İzle

Kral TV İzle
 
Kral TV canlı yayınını resmi sitesinden izleyebilirsiniz. Lütfen ekrana tıklayınız.
 

Kral TV Canlı Yayını Hakkında Bilgi

Kral TV canlı yayınını sadece resmi sitesinden izleyebilirsiniz.
 
Kral TV resmi sitesinin canlı yayınını seyretmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Kral TV'nin resmi sitesinde Kral TV'nin günlük canlı yayın akışı ile programları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Sitede Kral TV'nin kurumsal bilgileri ile adres ve telefonları da yer alıyor.

Kral TV İnternet Resmi Sitesi

Kral TV Resmi Sitesi Canlı Yayını 

Kral TV Yayın Akışı

kral tv izle

Kral TV hakkında...
 
kral tv
 
Kral TV, 1994'te yayın hayatına başlayan, Türkiye'nin ilk video müzik kanalıdır. 10 Ekim 2011'de kapatıldı ve frekansından Kral Pop TV yayına başladı. Fakat Kral Avrupa'nın kapanmasıyla kurulan Kral İlaç Gibi TV'nin yayına Kral TV adı altında devam etmesi kararı alınınca 14 Kasım 2011'de tekrar kuruldu.
 
 
 
Kral Tv'nin tarihçesi...
 
Kral TV, 16 Ağustos 1994'te Cem Uzan tarafından kuruldu. Test yayınını Teleon ile ortak yayın üzerinden gerçekleştirdikten sonra Türkiye’nin ilk video müzik kanalı olarak yayın hayatına başlayan Kral TV, 1995 yılından bu yana düzenlediği Video Müzik Ödülleri ile de Türkiye'deki müzik sektöründe bir ilki gerçekleştirdi.
 
2000-2001 yılları arasında, Cine5 gibi şifreli yayın yapan Teleon'un yeniden açılmasıyla Kral TV akşam 19:00'dan sonra Teleon'u dönüşümlü olarak yayınladı. Bu dönüşümlü yayın sona erdikten sonra, 1 Mart 2002'de Star 2 ve 16 Eylül 2002'de Star Max ile ortak yayın yaptı.
 
Bir süre devam eden dönüşümlü yayınların ardından tekrar 24 saat yayına başlayan kanal, 2004 yılında TMSF'nin yönetimine geçti. TMSF, Kral TV'nin satışında önemli rol oynayacağı gerekçesiyle kanalı teknik anlamda yeniledi, görüntü ve ses kalitesinde maksimum artış gerçekleştirdi. Tüm video klipleri stereo ve gerçek ses kalitesiyle yayınlayan Kral TV, TMSF tarafından 18 Haziran 2008'de düzenlenen bir ihaleyle de 95 milyon Amerikan Doları karşılığında Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçti.
 
Doğuş Yayın Grubu kanalın karasal yayın haklarını, grup bünyesindeki bir diğer kanalı olan NTV Spor'a verdi. Kral TV, 2009 yılından bu yana Miss Turkey yarışmasının resmi basın sponsoru ve yayıncısı oldu.
 
10 Ekim 2011'de kapandı ve onun frekansında Kral Pop TV kuruldu. Kral Avrupa ise Kral İlaç Gibi TV adı ile arabesk, türkü ve alaturka müzik yayınına başladı. Ancak Kral İlaç Gibi TV'nin yayına Kral TV adı altında devam etmeye karar vermesiyle 14 Kasım 2011'de tekrar kuruldu.
 
Kral TV iletişim bilgileri:
 
Adres: Ahi Evran Caddesi, No: 4, Maslak, Sarıyer - İstanbul
 
Telefon: (0212) 335 00 00

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu sayfa için henüz yorum gönderilmedi.
Sayfanın konuları : Kral TV, Kral TV Canlı Yayını, Kral TV Canlı İzle